CZ püstolid ja jahirelvad

Pikaajaliste traditsioonidega Tšehhi relvatootmisfirma Česka Zbrojovka tooteid iseloomustatakse ülemaailmsel relvaturul järgmiselt: PARIM KVALITEET MADALAIMA HINNAGA. Kiidusõnad on auga välja teenitud, seda tõestab fakt, et püstoli CZ 75 disain on maailmas üks enim kopeerituid, jäädes alla ehk vaid kuulsale Colt 1911-le.

Püstolile CZ 75 P01 on antud NATO sertifikaat, mis tähendab et relv on usaldusväärne ja töökindel ka kõige raskemates väljamõeldavates tingimustes - ilmselge märk CZ kvaliteedikontrolli ja disaini väga heast tasemest. Valige CZ toode ja te ei pea oma otsust iial kahetsema, firma käib ajaga kaasas, püsides relvatootjate esirinnas! 

1936. aastal asutatud Česka Zbrojovka, mis on tuntud ka kui Uhersky Brod, on pikaajaliste kogemustega käsirelvade tootja, mis loodi algselt sõja- ja lennuväe vajaduste rahuldamiseks, kuid on tegutsemisaja jooksul laiendanud toodangu sortimenti sport- ning jahirelvadega. 

Česka Zbrojovka toodangu maht on aastate jooksul pidevalt kasvanud. Laienenud on ka toodetavate käsirelvade sortiment – seda nii uute mudelite kui juba toodangus olnevate moderniseerimise arvel. Tšehhi relvatööstuse lipulaeva toodangut iseloomustavad kvaliteet, pikaajaline töökindlus ja tabamistäpsus. Need omadused on taganud Česka Zbrojovka toodangule pideva müügiedu kogu maailmas. Tänapäeval on Česka Zbrojovka üks maailma suuremaid käsirelva tootjaid, mille toodang on saadaval sajas riigis. Müügiedu toonud relvade kvaliteet kohustab firmat pidevalt otsingutele, et oma toodangu kvaliteeti ja disaini pidevalt edendada. Praegusel ajal toodab Česka Zbrojovka püstoleid, vintpüsse, ääretule-, jahi- ja õhupüsse.

Firma investeerib igal aastal märkimisväärseid summasid kaasaegseimate tehnoloogiatesse, digitaalselt juhitavatesse tootmisseadmetesse, kolmemõõtmelistesse disainiprogrammidesse. Tehastes rakendatud CAD disainimine võimaldab kiirelt reageerida relvaturul aset leidnud muutustele, et kaasas käia nõudlusega. Seetõttu ilmub igal aastal turule mõni uus CZ kaubamärki kandev käsirelv. Česka Zbrojovka loodab, et naudite iga CZ kaubamärki kandva relvaga veedetud hetke samavõrd, kui firma kliendiusalduse säilitamist ja suurendamist. 

Česka Zbrojovka tähtsamaid ajaloolisi verstaposte:  

  • 1936 – 1945 – toodetakse lennukikuulipildujaid, püstoleid, õhupüsse, õhutõrjekahureid ja stardipüstoleid
  • 1945 – 1949 – tootmisse läheb kolmelasuline jahikarabiin, over- and-under-tüüpi jahipüss
  • 1950 – 1958 – tootma hakatakse Kalašnikovi 7,62 mm automaadi koopiaid nime all mudel 58
  • 1958 – 1965 – tootmisse läheb kompaktne püstolkuulipilduja mudel 61 nn Skorpion
  • 1965 – 1975 – tootmisse läheb esimene revolver ZKR 590 Grand
  • 1975 – 1988 – tootmisse läheb legendaarne CZ 75 9 mm Para
Üles