DAM kalastustarbed

D.A.M ehk Deutsche Angelgeräde Manufaktur on üle saja-aastase ajalooga ülemaailmselt tuntud kaubamärk.

130 aastat on firma tegutsenud Euroopa kalastusvahendite turul, olles sümboliks sellistele mõistetele nagu traditsioon, innovatsioon ja kvaliteet. Oma pika ajaloo jooksul on D.A.M. olnud nii mõnigi kord moeloojaks ja teerajajaks uute kalapüügivahendite turuletoomisel. Tuletagem näiteks meelde tuntud spinningurulle Quick Junior ja Quick Standard.

Samuti on huvitav märkida, et D.A.M. esitles esimesena Euroopa turul süsinikkiududest õngeritvu. Ka esimene Saksa sünteetiline tamiil “Damyl" on muutunud tamiili sünonüümiks, patenteeriti ta juba 1940 aastal ja teeb turul ilma juba üle 60 aasta.

Kuulsad landid FZ on samuti välja töötatud just D.A.M.-i poolt. 1995. aastal aga algas allakäik. Pärast mitmeid omanikuvahetusi kuulutati aastal 2001 see auväärne, üle saja-aastase traditsiooniga firma pankrotis olevaks.

D.A.M uuestisünd algas 2003. aasta novembris, kui Taani firma Lars Svendsen Holding ApS omandas selle , mis vanast D.A.M.-ist järgi oli. Neue D.A.M. ülesandeks on võtta tagasi see, mis kahe aasta jooksul käest läks- ja seda ei ole ei rohkem ega vähem kui olla Euroopa kalastusvahendite turul tegija nr. 1!

Pärast kaheaastast pausi osales D.A.M. taas 2004. aasta olulisematel messidel nagu EFFTEX Londonis ja ANSPO Kasselis. Kasseli messil ristusidki Jahipauna ja D.A.M. teed.

Olles eelmise D.A.M.-i Eesti esindaja kaudu tuttav selle kaubamärgi populaarsusega kalameeste seas, oli ka meil kahju, et selline kindel ja kvaliteetne müügiartikkel järsku ära kadus. Seda suurem oli meie üllatus, kui ANSPO messi suurimaks tõmbenumbriks osutus... just D.A:M.´i väljapanek! Kuivõrd Eestis D.A.M.´i esindanud firma oli mõnda aega tagasi pankrotiga lõpetanud, siis nägime võimalust seda vana ja traditsioonidega kaubamärki ise esindama hakata.

Meile on väga tähtis, et igas võtmekaubagrupis oleks täiesti oma kaubamärk, mida Eestis esindame. (näiteks jahirelvadest müüme juba 12 aastat Sauerit, käsirelvadest Sig-Sauer ja Taurus jne.- kui nimetada vaid mõnda). Niisiis võime kindlalt väita, et legend on jälle tagasi!

D.A.M tooted on müügil meie netipoes ja kõikides Jahipauna kauplustes.

Üles