Nikoni optilised sihikud ja binoklid

Nikon Corporatsioni hüüdlauseks on mitmetähenduslik At the Heart of the Image, mida võib tõlkida kui “kujutise südamikus (fookuses)”, aga ka kui “maine, prestiiži südamikus (fookuses)”.

Nikon Corporation on optikale ja reprodutserimisseadmetele spetsialiseerunud Jaapani firma, mis toodab fotoaparaate, binokleid, sihikuid, mikroskoope, mõõteinstrumente ja pooljuhtide tootmises kasutatavaid steppereid.

Firma asutati 1917. aastal Jaapani Optikatööstuse nime all, kuid 1988. aastal otsustati see firmas toodetavate fotokaamerate järgi ümber nimetada Nikon Corporationiks. tänapäeval on Nikon üks suuremaid MItsubishi Gruppi kuuluvaid ettevõtteid. Sõna „nikon“ tuletati 1946. aastal sõnade Nippon Kõgaku (Jaapani optika) ja Zeiss Ikon liitmise teel.

Nikoni tuntuimad tooteartiklid on Nikkori fotoläätsed, Nikonos allveefotokaamerad, Nikon F-seeria professionaalsed 135 mm kaamerad ja Nikoni D-seeria digitaalsed SLR-id. Nikonil on suured teened digifotograafia arendamisel ja ta konkureerib tänapäeval selliste firmadega nagu Canon, Kodak, Sony, Pentax ja Olympus. Nikon on maailma suurim stepperite tootja, talle kuulub 44 protsenti nende turust.

Esimene stepper NSR-1010G valmis Nikonis 1980. aastal, kaasajaks on Jaapani firma tutvustanud maailmas enam kui 50 uut pooljuhtide ja vedelkristallekraanide tootmises kasutatava tstepperi mudelit ja skännerit. Lisaks neile toodab Nikon veel täppismõõtriistu, -mehhaanikat, fotokaameraid, mikroskoope, keemilisi poleerimissüsteeme, binokleid, jälgimisvahendeid, prille ja optilisi sihikuid.
1982. aastal asutas Nikon Ameerika Ühendriikides Nikon Precision Inc-i, mis tegeleb peamiselt pooljuht fotolitograafiavartustusega.

Üles