Sauer jahirelvad

SAUER & SOHN asutati Saksamaal 1751. aastal, millest alates on firma pühendunud oma toodete täiuslikkuse taotlusele. SAUER & SOHN-i kaubamärki samastatakse tänapäeval kogu maailmas relvaehituskunsti tipptasemega. Firma on oma enam kui 250 aasta pikkuse tegutsemisaja vältel pidevalt täiustanud tootmistehnoloogiaid ja laiendanud tippkvaliteetsete jahi- ja sportrelvade sortimenti.

SAUER & SOHN tagab nii jahimeeste kui laskesportlaste igakülgse rahulolu, ka kõige nõudlikumad tarbijad leiavad endale firma mitmekesiste toodete hulgast sobiva. Igas viimases kui Saksamaa vanima relvatootja jahipüssis ja käsirelvas kajastuvad SAUER & SOHN-i relvameistrite kogemused, kaasaegseim kõrgtehnoloogia ja veetlev disain.

Tagamaks toodete vastavust firma püstitatud kõrgetele nõuetele toimub kogu tootmisprotsess alates relvatorude valmistamisest pinnapoleerimise ja graveringuteni SAUER & SOHN tehase seinte vahel. Eckernfördes asuvas tehnika viimase sõna järgi sisustatud tehases on enam kui 350 kvalifitseeritud töötajat, kes kõik on pühendunud toodangu kvaliteedi tagamisele.

Samas otsib SAUER & SOHN pidevalt võimalusi relvatootmistehnoloogia täiustamiseks ja firma toodete sortimendi laiendamiseks. Enam kui 10 protsenti firma töötajatest ongi pühendunud relvade arendamisele ja sellega haakuvatele tegevustele. Seetõttu laieneb pidevalt SAUER & SOHN-i toodete nimekiri ja täiustuvad juba tootmises olevad relvamudelid. Firma on veendunud, et just innovaatiline tegevus tagab firma konkurentsivõime ja edukuse.

Ajaloolisi verstaposte 

  • 1881 – Sauer tutvustab Maailmanäitusel kõrvuti asuvate torudega jahipüssi, millest sai alguse uus ajastu jahirelvade tootmises ja millel põhineb ka kogu tänapäevane jahirelvade kultuur. Kootöös Friedrich Kruppiga töötas SAUER & SOHN välja uut tüüpi terase tippkvaliteetsete relvatorude valmistamiserks.
  • 1972 – firma hakkab tootma nüüd juba legendaarset Sauer 80 lukuga vintpüssi. Relva hämmastav töökindlus, tabamistäpsus, luku liikumissujuvus on teinud sellest ühe maailma populaarseima vintrauaga jahirelva.
  • 1993 – müüki jõuab Sauer 202, mis kujutab endast mudeli Sauer 200 täiustatud varianti. Mudelit saatis suur möögiedu, mille garanteerisid mugav kaba, töökindlus ja lasketäpsus.
Üles