Sig Sauer püstolid

Kogu maailmas tuntud Sig Saueri tulirelvad on leidnud tee maailma juhtivate relvajõudude, korrakaitseorganite ja tavatarbijate arsenali.

Toodete kõrge kvaliteet, konkurentsitu töökindlus ja tabamistäpsus kuuluvad lahutamatult Sig Saueri kaubamärgi juurde. USA-s kuulub Sig Saueri tulirelv iga kolmanda korrakaitseorganite töötaja varustusse. 

USA-s New Hampshire’i osariigis Exeteris asuva peakorteriga Sig Sauer omab ISO 9001 sertifikaati. Enam kui 280 töötajaga firma on suurim ülemaailmses tulirelvade tootjate ketis, kuhu kuuluvad ka J.P. Sauer & Sohn ja Blaser Gmbh Saksamaalt ning Swiss Army AG Šveitsist, mis eraldus 2000. aastal Schweizerische Industrie-Gesellschaftist (Šveitsi Tööstuskompaniist), lühendatult SIG-ist.

Ülemaailmne tootjatevõrk tagab Sig Sauerile kursisoleku viimaste saavutustega relvatootmises, ületamatu tootedisaini ja nõudlusele vastava tootmisvõimsuse, mis võimaldab firmal kiirelt ning efektiivselt reageerida muutustele relvaturul, et tagada sõjaväe, korrakaitseorganite ja tavakasutajate sügavaim rahulolu Sig Saueri tulirelvadega. 

Sig Saueri tooted kuuluvad tänu oma kvaliteedile, töökindlusele ja turvalisusele maailma enim hinnatud tulirelvade hulka. Firma väärtustab oma positsiooni tulirelvade tootjate hulgas kõrgelt, ega ole oma eksisteerimise jooksul teinud toodete kvaliteedi ja töökindluse osas vähimaidki järeleandmisi. Ja see ongi just see, mida tarbijad Sig Sauerilt ootavad.


Ajalugu 

1853. aastal asutasid Friedrich Peyer im Hof, Heinrich Moser ja Conrad Neher Šveitsis Reini jõe ülemjooksul vankritehase, millest lootsid suurt tulu. Tootmist käivitades polnud neil aimugi, et nende firmast saab üks maailma hinnatumaid käsirelvade tootjaid.

Mõned aastad pärast omaaegsete tehnika tipptasemele vastavate vankrite ja raudteevagunite tootmise algust võtsid kolm ambitsioonikat ärimeest ette üsnagi riskantse sammu: Šveitsi kaitseministeerium kuulutas Šveitis armee tarbeks välja uue kaasaegsetele sõjapidamisviisidele vastava püssi konstrueerimiskonkursi, milles otsustas osaleda ka Šveitsi vankritehas – sellist nime kandis firma tollal.

Neli aastat hiljem võisid Šveitsi vankritehase omanikud kiidelda valitsuse auhinnaga, mille oli neile toonud Prelaz-Burnandi püss. Olles saanud valitsuselt tellimuse 30 000 püssi peale, muutis firma oma nime Schweizerische Industrie-Gesellschaftiks (Šveitsi Tööstuskompanii), lühendatult SIG, millega saigi ülemaailmselt tuntuks. 

Eelmise sajandi algusaastatel töötas firma Šveitsi armee tarbeks välja lahinguväljadel legendaarseks muutunud püstolimudeli SIG P49, mis oli ühtlasi ka SIG P210 eelkäija. Järgmine armee tarbeks loodud püstolimudel oli P220, millele peagi järgnes Šveitsi politseile ette nähtud kompaktsem mudel Sig Sauer P230.

Nimetatud püstolimudelid kujutasid endast täiesti uut sõna püstolitööstuses, ületades kõiki eelkäijaid ennenägematu töökindluse poolest. 1970-ndatel aastatel SIG laienes, luues ühisettevõtte Hämmerliga, sportrelvi tootva firmaga Šveitsist Lenzburgist, ja ülemaailmselt tunnustatud jahirelvi tootva Saksa firmaga J. P.Sauer & Sohn GmbH . Eelmise sajandi kaheksakümnendatel aastatel võttis SIG sihikule Ameerika Ühendriigid. 

Oma turuosa kasvatamiseks ja käsirelvade tootmises juhtpositsiooni saavutamiseks oli USA turu vallutamine hädavajalik. 1985. aasta jaanuaris sündis SIGARMS, Inc. mis importis Ühendriikidesse SIG-i püstolimudeleid P220 ja P230. Kaks aastat hiljem tõi SIGARMS USA turule  legendaarsed üheksamillimeetrised P226  ja P228 . 1990. aastal alustas SIGARMS relvade tootmist Ameerika Ühendriikides, kolides ühtlasi Virginia osariigist oma praegusesse asukohta Exeteri New Hampshire osariigis. 1992. aastal alustati 40 tollituhandikulise kaliibriga Smith & Wesson-tüüpi padrunitele määratud mudeli P229 tootmist. 

Lisaks Sig Saueri püstolitele pakub SIGARMS tarbijatele tipptasemel relvaseppade teenuseid ja laskmisõpetust Eppingis asuval 128-aakrises treeningkeskuses New Hampshire’i osariigis. SIGARMS rikastas oma kaubavalikut Saueri jahipüsside, Hämmerli sportpüstolite ja –püssidega. 1998. aastal töötas itaallane B. Rizzini välja esimese SIGARMS-i kaubamärki kandva siledaraudsete jahipüsside perekonna. Aasta hiljem lisandus SIGARMS-i toodete hulka Saksamaal Isnys väljatöötatud revolutsiooniline vintpüss Blaser R93. 

2001. aastal kindlustas SIGARMS oma positsioone USA turul uute tavatarbijatele määratud toodetega, samal aastal saadi suuri tellimusi ka Ühendriikide korrakaitseorganeilt. SIGARMS-i treeningkeskuses laienes erinevate nii korrakaitseorganite töötajatele kui tavakodanikele ettenähtud kursuste mitmekesisus. SIGARMS pole kunagi piirdunud pelgalt relvamüügiga, firma on võtnud endale südameasjaks kodanikele turvalise relvakäsitsemise õpetamise. 

1. oktoobril 2007 muutis SIGAMRS oma nime, saades SIG SAUER-iks. Nimevahetuses peegeldub üha kasvav nõudlus SIG SAUER-i toodangu järele. Seepärast on viimase 30 kuuga kolmekordistunud ka firma töötajate arv. Sama aja jooksul on tootmisse investeeritud 18 miljonit USA dollarit. Nimevahetus ja uute toodete turule paiskamine kinnitab SIG SAUER-i töötajate tööle pühendumist, soovi püsida maailma relvatootjate esirinnas. Tänapäeval kujutab iga uue SIG SAUER-i kaubamärki kandva tulirelva turule saabumine olulist sündmust relvatootmise arengus.

Üles