Solvkroken landid

Norra landitööstuse turuliidri Solvkrokeni lantide ja jigide kvaliteedi taga peitub üle 75 aasta kogemusi ja toodete hoolikat katsetust erinevates tingimustes, mis on viinud tänapäevase know-howni, materjalideni ja tootearenduseni.

Solvkrokenil on pakkuda iga kalapüügiviisi ja –liigi tarbeks omad igati läbiproovitud landid ja jigid. Kala landi otsa saamise üks põhisaladusi peitub landi kujus, paindes ja kaalus.

Firma on tuntud selle poolest, et kasutab oma toodete pinnakattes hõbedat, vaske ja niklit. Lantide ja jigide kujunduses kasutatakse vaid läbiproovitud kujunduselemente, dekoori. Vähetähtis pole seegi tõik, et värv ja kujunduselemendid kannavad toodetele käsitsi eriharidusega kvalifitseeritud dekoraatorid.

Solvkroken kasutab oma lantidel vaid äärmiselt kõrgetasemelisi värve ja kruntvärvi, mis tagab värvi maksimaalse nakkuvuse landi pinnale.

Solvkroken kasutab vaid üldtunnustatud õngekonksutootjate toodangut. Iga toote jaoks valitakse hoolikalt just sellele sobiva suuruse, kuju ja tugevusega konks. Konksud kinnitatakse landi külge roostevabade ülitugevate rõngastega, mis on samuti läbinud pikaajalise ja hoolika testimise – rõngaste mõõdud on kohandatud iga landitüübi jaoks eraldi ega takista landi liuglemist vees.

Svenskepilkeni landiseeria on valmistatud peegelsiledaks töödeldud roostevabast terasest ning täidetud pliiga. Rahuldamaks ka kõige nõudlikumate norra ja kanada professionaalsete kalasportlaste vajadusi on Svenskepilkeni tamiilikinnitusrõngas landi külge keevitatud käsitsi, mis tagab landi ülisuure vastupidavuse. Stingsilda seeria lantide silmad on maalitud käsitsi.

Ajalugu

1920. aastate lõpus elas Norras, Skienis agar kalur Bjarne Zachariassen, kellele kuulus Kverndalenis väike hõbesepatöökoda. Ta eksperimenteeris oma töökojas ennastunustavalt erinevate landimaterjalidega, kujude ja –värvidega. Uusi lante katsetas ta Velevaswsdrageti jõgikonnas, kus tal oli koos sõbraga kahe peale jahimehehütt üüritud. Olles läbi proovinud sadu ja sadu einevaid landitüüpe, jõudsid sõbrad järeldusele, et spinningupüügiks sealsetes oludes sobivad kõige paremini läikivast materjalist punasetäpilised landid. Nii sündiski ka tänapäeval tuntud Solvkroken Special nr. 40.

1930. aastal asutatigi Skienis landitootmisfirma Solvkroken. Nende esimeseks menukiks saigi lant Solvkroken Special nr. 40. Äri ja tootmise laienedes kolis firma 1954. aastal Arendali keskossa. Spinningupüük merel kogus üha enam populaarsust ja 1976. aastal ehitati Stoa tööstusparki veelgi suuremad tootmishooned.

Tänapäeval toodab Norra üks suuremaid kalastusele orienteeritud ettevõtteid Solvkroken kõikvõimalikku kalaspordivarustust. Kõik landid ja jigid on välja töötatud ja arendatud firmas endas. Muu landitööstuseks vajalik ostetakse sisse end tõestanud maailmanimega tootjatelt. Solvkkrokeni toodangut pakub Norras üle 800 kaupluse. Rootsi kalalsportlaste vajadusi rahuldab sõsarfirma UTM Solvkroken AB. Samas ekspordib firma oma toodangut kogu maailmas, suuremad turuosad kuuluvad talle Taanis, Saksamaal, Ühendkuningriigis, Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. ekspordiosa moodustab umbes 15 % Solvkrokeni käibest.

2008. aasta kevadest pakume maailmakuulsaid Solvkrokeni lante ka meie netipoes ja kaupluste kalastuslettidel.

 

Üles