Umarexi õhkrelvad, stardipüstolid ja muud vabaaja tooted

UMAREX Sportwaffen GmbH &Co. KG ajalugu  

UMAREX-i tõus relvaturul sai teoks muutuste ajal, selle tagas uue relvakompanii adekvaatne reaktsioon uutele väljakutsetele, mis väljendus eelkõige senihõivamata turusegmendi avastamises. Alates sellest ajast on UMAREX suutnud kasu lõigata kõigist relvaturul aset leidnud muutustest. 

UMREX asutati aastal 1972, mil firma nimeks oli UMA Mayer & Ussfeller GmbH. Esimesed turule paisatud tooted olid pisargaasi- ja stardipüstolid, millele peagi lisandusid ka õhupüssid. Tähtis sündmus firma arengus oli relvafirma Reck Sportwaffenfabrik Karl Arndti omandamine, misjärel UMA reorganiseerus esmalt UMARECK-iks ja hiljem UMAREX-iks. UMARREX-i edasise arenguplaani autorid olid Wulf-Heinz Pflaumer ja Franz Wonisch – UMAREX-ist pidi saama “relvakoopiate kuningas”. 

Firma peadpööritav edu sai alguse 1978. aastal, mil turule jõudis legendaarseks saanud RECK PK 800. See pisargaasi- ja stardipüstol kujutas endast absoluutset koopiat legendaarsest James Bondi relvast Walther PPK. Mudelit saatis suur müügiedu kogu maailmas. Tänapäeval on UMAREX Euroopa suurim õhupüsside importija, kelle brändide nimistusse kuuluvad teiste kõrval sellised tuntud õhupüssimudelid nagu Crosman, Marksman, Norica. Samas on UMAREX maailma suurim lahingrelvade koopiate tootja. Sellised kuulsad relvatootjad nagu Smith & Wesson, Colt, Beretta, FN Browning, Magnum Research Inc ja Walther on usaldanud UMAREX-ile litsentsid, mis lubavad firmal toota tuntud lahingrelvi kopeerivaid pisargaasi-, stardi- ja õhupüstoleid ning -püsse. 

UMAREX-i plaan spetsialiseeruda relvakoopiatele osutus tohutult edukaks. Tänapäeval toodab firma pisargaasi- ja stardipüstoleid ning -revolvreid, väga paljusid erinevaid õhupüsse, süsihappegaasil ning suruõhul töötavaid õhkrelvi. Nimetatutele lisaks kuuluvad firma toodangu hulka erinevad aksessuaarid ja laskemoon toodetavatele relvadele, kõrgkvaliteetsed eriotstarbelised noad ja laternad (väga lai valik), paintballi- ja kergõhkrelvade (Soft-Air) varustus. 

Tänapäevase positsiooni saavutamiseks relvaturul poleks piisanud pelgalt relvakoopiatele spetsialiseerumisest. Praegu kujutab UMAREX endast kogu maailma relvaekspertide jaoks sünonüümi kvaliteedile ja töökindlusele. Et viia oma tooted kvaliteedilt ja töökindluselt analoogsete hulgas juhtivale positsioonile maailmas, kasutab UMAREX kogu tootmistsükli vältel tehnoloogia viimaseid saavutusi, mille hulka kuuluva ka kolmedimensiooniline CAD- ja NC-tehnoloogiad.

 

Üles