Zeiss optilised sihikud

Carl Zeiss AG-i toodangut võib iseloomustada lausega: tulevikutooted teie teenistuses juba täna!

1962. aastast alates kasutab Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA mehitatud kosmoselendudel kasutatavates optikaseadmetes ainult Carl Zeissi valmistatud läätsi. Carl Zeiss AG-s valmistatud mikroskoopide ja muude optikaaparaatide abil on võidetud kuus Nobeli preemiat – kolm meditsiini-, kaks keemia- ja üks füüsikaalal.

Carl Zeissi optikafirma asutati juba 1846. aastal ja on olnud sellest ajast alates õigustatult tuntud kogu maailma optikatööstuse lipulaevana, mis on juurutanud tootmisse paljusid uudistooteid, -aparatuure nii tavakasutajatele kui ka kõige eesrindlikumate teadusuuringute, -suundade tarbeks. Kogu maailma optikatööstus võlgneb Carl Zeiss AG-le paljude uudsete tehnoloogiliste ja tootmisprotsesside avastamise, milleta oleksid võimatud meie praegune elukvaliteet ja ka teaduse edusammud.


Kaasajal toodab Carl Zeiss AG lisaks spordioptikale veel oftalmoloogias kasutatavat optilist diagnoosimis- ja raviaparatuuri, prilliläätsi, nii elektroonilisi kui tavamikroskoope uurimistegevuse ja mikrokirurgia tarbeks, täppismõõteseadmeid erinevatele tootmisaladele, mikrokiipide tootmises kasutatavaid optilisi süsteeme.

 

Üles